Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca implant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce imlant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz? İmplant fiyatları ne kadar?

 

Günümüzde artık yerli implantlar en az ithal implantlar kadar başarılı ve fiyat olarak çok daha uygun, yerli implant fiyatları sayfamızı inceleyerek Türkiye’de en çok kullanılan yerli implant markaları inceleyebilir fiyatlarını danışabilirsiniz.

 

Başlıca Kullanılan İmplant Markaları Nelerdir?

iRes İmplant İsviçre:

 

Professional’ın taleplerine ve ihtiyaçlarına duyarlı dinamik ve esnek iRES® şirketi, ağız cerrahisi için 360°’lik bir ürün yelpazesi sunar: rejeneratif materyaller, implant sistemleri, kılavuzlu cerrahi, kişiye özel protezler, popüler Kanaat Önderleri ile üst düzey bilimsel kurslar

https://www.en.ires.dental/

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

Medentika İmplant:

 

2005 yılında kurulan Medentika implant özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika Türkiye’de oldukça yaygın bir implant markası olmayı başardı.

https://www.straumann.com/medentika/tr/tr/professionals

Türkiye Distrübitörü: Batıgroup Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

Medigma İmplant:

 

Almanya Wehingen merkezli implant markası olan Medigma Gmbh, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyada en yaygın kullanılan markalardan bir tanesi. Yüksek tutuculuk özelliği sayesinde yüksek başarıya sahip bir implant markası olmasının yanısıra, protez aşamasında çok seçenekli üst yapı çözümleri sunduğu için diş hekimleri ve dolayısı ile hastalar tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. Medigma implant Türkiye’de bir çok araştırma hastanesi tarafından da kullanılmaktadır.

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

Biomet3i:

Zimmer Implant

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.zimmerbiometdental.com

Türkiye Distrübitörü: Mutlu Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

Nobel Biocare (Branemark):

Nobel Biocare

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.nobelbiocare.com/

Türkiye Distrübitörü: EOT Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

Astra Tech:

Dentsply Sirona

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

https://implants.dentsplysirona.com/

Türkiye Distrübitörü: Dentsply Sirona Turkey

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

ITI (Straummann):

Straumann Implant

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

https://www.straumann.com/en/dental-professionals

Türkiye Distrübitörü: Batıgroup Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

 

SKY (Bredent):

Bredent Implant

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

https://www.bredent-implants.com/tr/

Türkiye Distrübitörü: İdealdent Sağlık Ürünleri

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

 

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

Dti Implant

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

https://dtiimplant.com.tr/

Türkiye Distrübitörü: Universe Medikal

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

 

 

İmplance İmplant

implance implant

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen implance implantlar amerikan fda onayını alan ilk yerli implantlardan dünya çapında Amerika dahil bir çok ülkeye ihrac edilen implance implantlar Yüzey ve İmplant yapısı olarak; hibrit dizayn, switch platform, özel yiv dizaynı, mikro yivsiz yapısı ve kusursuz içyapı – konik bağlantısı ile öne çıkmakta.

 
Türkiye Distrübitörü: AGS Medikal
 
Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

 

Bilimplant

bilimmplant

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle yerli implantların standartlarını her geçen gün yükselten Bilimplant, 2014 yılı kuruluşundan bu yana alanında çok deneyimli uzman akademik kadrosunun danışmanlığında gerçekleştirdiği yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. Ülkemizde birçok Üniversitede ve özel sektörde yoğun olarak kullanılan Bilimplant 15’den fazla Ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön plana çıkmakta ve hekimler tarafından ilgi görmektedir.

Bilimplant Bilim implant olarak da bilinmekte.

Bilimplant

Türkiye Distrübitörü: Bilimplant

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

 

Venüs İmplant ( Venüs Con ):

Venüs con

VENUS implant İzmir’de modern bir tesiste, uzman bir ekip tarafından üretilen bir Türk markası. Venus implant yüzeyinde farklı bir pürüzlendirme tekniği uygulanıyor ve bu da kemiğe tutunma kabiliyetini artırarak hastanın implantı uzun yıllar kullanmasını sağlıyor. Üretici firmanın Türkiye çapından geniş bir servis ağı mevcut . Böylece olası bir problemde kolaylıkla çözüm üretilebilmesi olasılığını artıran bir faktör.

Türkiye Distrübitörü: Kara Dental

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Venüs İmplant 

 

Bego İmplant ( Bego ):


BEGO Gmbh & Co KG

Bremer Goldschlägerei ismi hala şirketin kökenini hatırlatmaktadır. Dövülmüş altın dolgular yerine, diş restorasyonu için, rotasyon yöntemi kullanılarak üretilen özel dolum altını kullanması bir devrim niteliğindedir ve diş hekimi Dr. H.C. Wilhelm Herbst’e onursal doktora kazandırmıştır.

Dr. H.C Wilhelm Herbst’e ait bu başarı hikayesi,diş endüstrisinin başarılı şirketi Bego Implant Sistemleri’nin temellerini oluşturmuştur. BEGO, müşterilerinin ihtiyaçlarını mükemmel ürün ve hizmetlerle karşılamak için çalışmaktadır.

100'den fazla ülkede, BEGO ismi, son derece gelişmiş ve yüksek kaliteli ürünler anlamına gelmektedir.

Bugün “BEGO tarafından üretilen” ekipman ve malzemeler, kanıtlanmış BEGO sistemi ve BEGO tecrübesi, güvenlik ve güvenilirliği birleştiren en kaliteli ürünlerle eş anlamlıdır. BEGO ve çalışanları, hastanın iyiliği ve sağlığına kendini adamışlardır.

Şirketin felsefesini ve kültürünü yöneten temel ilkeler, yeni BEGO'nun temelini oluşturmaktadır. Başarı için birlikte çalışmak ve geleceği birlikte mümkün kılmak.

Türkiye Distrübitörü: BEGO Gmbh & Co KG

Fiyat Kalite Dengesi : Ortlama fiyatlı / İyi Kaliteli Alman İmplant

Bego İmplant 

 

NucleOSS İmplant ( NucleOSS ):

NucleOSS İmplant

NucleOSS; titiz AR-GE çalışmalarını ve bilgi birikimini en yüksek hassasiyetli üretim protokolüyle birleştirerek titiz araştırma ve implant teknik bilgisini size sunar. Verimliliği artırmak ve daha konforlu bir tedavi sağlamak için yenilikçi ürünler tasarlamaya, geliştirmeye ve uygulamaya devam ediyoruz.

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Nucleoss İmplant 

 

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?

İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Bizi değerlendirir misiniz?

Değerlendirme için yıldıza tıklayın!

Ortalama Değerlendirme / 5. Oy Sayısı:

Henüz değerlendirilmedi! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir Cevap Yazın